QUIJOTOVA ŠEDESÁTKA 2015

LIPNICE NAD SÁZAVOU

31. ČERVENCE – 2. SRPNA 2015

PROGRAM       POHÁDKY          INTEGRAČNÍ PROJEKTY

HUDBA              VÝTVARNO                DIVADLO KLAUNIKY

Po dvou letech opět pořádá Divadlo Klauniky festival v Lipnici nad Sázavou. Oproti poslednímu ročníku, kam jsme sezvali písničkářské folkové bardy a vysočinská amatérská divadla, jsme se tentokrát rozhodli pro jiný ráz festivalu. Vzhledem k tomu, že již více než 10 let spolupracujeme s našimi milými poslanci a vytvořili jsme spolu s nimi také dvě inscenace, rozhodli jsme se letošní Quijotovu šedesátku věnovat handicapovaným umělcům a teatroterapeutickým projektům.

kde je metlaMezi pozvanými hosty se můžete těšit na Divadlo z Pasáže z Bánské Bystrice s pohádkou

Kde je metla?

Dále Občanské sdružení Bílá holubice s tanečně-integračnímkabaret ar2 představením Letní choroška, kde po boku profesionálních tanečníků vystoupí tělesně postižení. Bohnická divadelní společnost představí svůj Kabaret Artaud. Denní stacionář Okýnko z Mohelnice uvede svou autorskou pohádku O ježkovi, který rád tančil.

kunDále se můžete těšit na interní přehlídku inscenací Divadla Klauniky: integrační Andělský kabaret a Voličskou kampaň Strany mírného pokroku v mezích zákona tedy přírodního. Uvidíte také slavnou inscenaci, jejíž jméno náš festival nese: Don Quijote de la mAncha. A žáci Bolka Polívky předvedou svůj seriózní pokus o interpretaci vážné hudby: Konžert.

Dále se můžete těšit na Art Brut na velkých plátnech v podání neúnavného autistického kreslíře Vojtěcha Šůry (Domov Harcov). V hradních prostorách Vás rovněž čeká vernisáž obrazů malířky Mirky Oberreiterové.

vondrákZ hudebníků k nám se svým koncertem zavítá Jiří Vondrák, Jana Koubková a Ivan Smýkal. Tedy každý se svým vlastním.

A z happeningových akcí:

Ivan van Chrasten – Bahno – Hodina čtení trnopisu a kalografie (malování blátem na obličej).

Nedílnou součástí lipnických festivalů, která nebude ani letos chybět, je vždy Exhumanizační pochod za Jaroslava Haška.

Akce se budou odehrávat nejen v prostoru lipnického amfiteátru pod hradem, ale také přímo v hradních prostorách, ve zdejším kostele a dalších zajímavých místech obce Lipnice nad Sázavou, jež je opředena geniem Jaroslava Haška.

Kromě kulturních vyžití skýtá Lipnice nad Sázavou nepřeberné množství nádherných lomů a pravých nefalšovaných vesnických hospod x-té cenové skupiny.

O Vaše pohodlí se vždy postará Vinné ústraní při Divadelním domku. Vážení poslanci Strany mírného pokroku v mezích zákona, tedy přírodního Vám vždy ochotně poradí a poslouží.

Pár ohlédnutí za tímto ročníkem:


Partneři festivalu
→ Zpět

Festivalový průvod: