QUIJOTOVA ŠEDESÁTKA 2013

             Folkový a divadelní festival

 „QUIJOTOVA ŠEDESÁTKA“

Lipnice nad Sázavou, 17. a 18. července 2013

Divadlo Klauniky Brno pořádá Folkový a divadelní festival „QUIJOTOVA ŠEDESÁTKA“ při příležitosti 25. výročí inscenace Don Quijote de la mAncha, s nímž se snoubí také kulaté výročí jejího tvůrce a představitele rytíře Dona Quijota. Tato dnes již takřka legendární inscenace byla nastudována v pěti jazycích a má na svém kontě již více než 4000 repríz.

Festival „Quijotova šedesátka“ navazuje na tradici dříve konaných Lipnických mantlů.

V rámci folkové části festivalu se můžete těšit na Pepu Nose, Jiřího Dědečka, Slávka Janouška, Bedřicha Ludvíka, Samsona Lenka, Václava Koubka, Petra Lutku a Dagmar Andrtovou-Voňkovou ze sdružení Šafrán či šansoniérku Mášu Kubátovou.

Zahraje také brněnská jazzová legenda Milan Kašuba se svým triem.

V divadelní přehlídce se představí 4 divadelní soubory, které budou soutěžit o prestižní cenu Zlatého Haška. Pohádku pro děti zahraje Mimochodem z Ledče nad Sázavou, s monodramatem se představí NaKop Tyjátr z Jihlavy. O komediální repertoár se postarají AJeTo! z Počátek a ADIVADLO z Havlíčkova Brodu.

Rovněž jsou připravena různá happeningová, ale i sportovní překvapení. Akce se budou odehrávat nejen v prostoru lipnického amfiteátru pod hradem, ale také přímo v hradních prostorách, ve zdejším kostele a dalších zajímavých místech obce Lipnice nad Sázavou, jež je opředena geniem Jaroslava Haška.

O půlnoci se začíná ze starého hřbitova exhumanizační pochod právě za tohoto velikána české literatury.

Kromě kulturních vyžití skýtá Lipnice nad Sázavou nepřeberné množství nádherných lomů a pravých nefalšovaných vesnických hospod x-té cenové skupiny.

O Vaše pohodlí se vždy postará Vinné ústraní při Divadelním domku. Vážení poslanci Strany mírného pokroku v mezích zákona, tedy přírodního Vám vždy ochotně poradí a poslouží.

Více informací k tomuto ročníku naleznete zde.
Festival viděný objektivem Matěje Drozda:
Festival očima Romany Štryncl: