QUIJOTOVA ŠEDESÁTKA 2016

III. ROČNÍK

LIPNICE NAD SÁZAVOU

25. SRPNA – 27. SRPNA 2016

PROGRAM                                PARTNEŘI

III. ročník festivalu Quijotova šedesátka v Lipnici nad Sázavou se letos koná na samém sklonku letních prázdnin, o posledním srpnovém víkendu: 25.-27. 8. 2016. Program festivalu se nám letos rozšířil na celé tři dny. Stejně jako v loňském roce, zůstane zachován integrační ráz festivalu.

Mezi pozvanými hosty jsou sociální divadlo Rozkoš s obnovenou premiérou inscenace Tragédie na Mississippi, dále brněnské uskupení Dřina a papír s inscenací Gilgameš, v níž titulní roli ztvárňuje student psychologie na vozíčku. Objeví se také soubor ze stacionáře Okýnko z Mohelnice, pracující s mentálně postiženými. I letos pozvání přijala Bohnická divadelní společnost. Samozřejmě nebudou chybět integrační inscenace Divadla KlaunikyVoličská kampaň Strany mírného pokroku v mezích zákona, tedy přírodního a v předpremiéře se představí nová inscenace Velké malé kabaretní panoptikum, v níž vedle mentálně postižených herců a profesionálních herců, účinkují také zdravé děti.

Součástí festivalu bude samozřejmě rovněž titulní Don Quijote de la mAncha, v letošním roce se můžete těšit na jinou verzi této inscenace. Z původně čtyřhodinového kusu budou pro tento festival vybrány jiné scény.

Z poloprofesionální divadelní scény se představí teplický soubor 4 pod peřinou a havlíčkobrodské ADIVADLO. Hudební část festivalu zajistí chotěbořský Benebend – kapela složená z mentálně handicapovaných muzikantů a teplické uskupení Do hospody dobrý. Opět vystoupí náš milý host Jirka Vondrák.

Proběhne zde také 2x Art brut výstava – liberecký malíř Vojtěch Šůra (malíř s poruchou autistického spektra) bude vystavovat svá díla na lipnickém hradě. Pod vedením malíře Pavla Vagnera vznikla drobná dílka v rámci workshopu pro mentálně postižené členy brněnského Divadla Klauniky – tato výstava ponese název Z jednoho tahu s poslanci.

K dílu, jehož název festival nese, se obrací třetí (a rozhodně ne poslední v řadě) výtvarná sekce letošního ročníku festivalu, výstava fotografických koláží Kateřiny Dubovcové. Fotomontáže zachycují momenty z legendární inscenace Divadla Klauniky a nechávají je protnout se s díly Salvatora Dalího, která jsou také inspirována donquijotskou tematikou.

Festival bude zahájen Průvodem masek, maškar a obřích loutek, který bude procházet ulicemi Lipnice nad Sázavou, trasa se započne v amfiteátru pod hradem a bude pokračovat kolem Divadelního domku až ke středověkému hradu Lipnice nad Sázavou. Součástí festivalu je také půlnoční happening nazvaný Exhumanizační pochod za Jaroslava Haška.