QUIJOTOVA ŠEDESÁTKA 2018

V. ROČNÍK

LIPNICE NAD SÁZAVOU

31. SRPNA – 1. ZÁŘÍ 2018

PROGRAM

FOTKY

Letošní V. ročník festivalu připraví některé vzácné návraty a některé naprosté novinky! I letošní ročník je samozřejmě věnován integrační a integrované umělecké tvorbě.

Po dvou letech tak znovu můžeme na festivalu přivítat sociální divadlo Rozkoš bez rizika s jejich novou autorskou hrou Kráska a bojovník a rovněž po dvou letech nás svým koncertem potěší chotěbořská integrovaná kapela BeneBend

Stejně jako loni tu budou pohádky pro děti v podání Divadla Harmoniky (Pohádka o písničce) a dua BonneBart (Miss brouček). Pro velký loňský úspěch budete moci i letos zhlédnout i klaunické pohádky pro dospělé, tedy Pohádky v hantecu.

Po pěti letech u nás uvítáme jihlavské Divadlo Na kopečku, které si z první Quijotovy šedesátky odneslo vítěznou cenu poroty v podobě Zlatého Haška! Letos přijedou s hrou Ivana Krause Poker bez esa. 

Poprvé s velkou radostí na festivalu uvítáme pražské Divadlo UJETO, jehož základ tvoří herci s mentálním hendikepem, a brněnské Divadlo ALDENTE, které se v současné době věnuje především projektům s herci s Downovým syndromem. Dále se můžete těšit na bratislavské Divadlo BEZ DOMOVA a brněnskou taneční integrovanou skupinu Orbita. Teenager soubor Malá Klaunika zde představí svou autorskou inscenaci inspirovanou životem a dílem Andyho Warhola. 

Pozvání přijal rovněž olomoucký folkový písničkář NoSláva. Samozřejmě nemůže chybět patron festivalu Jirka Vondrák se svými hosty. Letos ovšem přivítáme ještě další exkluzivní hosty z profesionální hudební scény, jako je šansoniérka Dagmar Ubrová a famózní kytarista Milan Kašuba.

Celým festivalem se jako červená niť bude prolínat Don Quijote, inscenace, která dala festivalu název. Staré i nové věci z jubilejní inscenace, která letos slaví 30 let své existence. Tradičně i netradičně pojaté, na tradičních i netradičních místech. Vždy jen kousek a pokračování jinde a v jiném čase!

Přijďte, těšíme se na Vás!