QUIJOTOVA ŠEDESÁTKA 2017

PROGRAM

FOTKY Z TOHOTO ROČNÍKU

Na samém sklonku letních prázdnin pořádáme IV. ročník festivalu Quijotova šedesátka v Lipnici nad Sázavou, který je již tradičně věnován integračním uměleckým projektům.  Letošní ročník je velice brněnský: vystupují zde převážně brněnští umělci, promítán je film o Brně, bude se mluvit v hantecu a vzdá se hold Frantovi Kocourkovi.

Z naší produkce se v rámci festivalu můžete těšit na nový projekt věnovaný nedožitým 70. narozeninám brněnského siláka a propagátora brněnského hantecu Františka Kocourka – inscenace, na níž se společně podílejí herci Klauniky, členové dramatického kroužku Malá Klaunika a dále herci s mentálním handicapem, nese název Pohádky v hantecu.

Dále se představí další brněnské integrované skupiny – Divadlo Járy Pokojského a taneční soubor Proty boty. Hudbu do znakové řeči nám svým tancem rukou přetlumočí skupina Hands Dance. I letos přijalo pozvání havlíčkobrodské ADIVADLO, které uvede svou čerstvou inscenaci hry J. Tejkla Země pokladů.

Jako vzácný host vystoupí v hudební talkshow sám BOLEK POLÍVKA, jakožto učitel se svým žákem, zakladatelem Divadla Klauniky, slovutným Dr.žákem Zdeňkem Korčiánem. Diváci festivalu se mohou rovněž těšit na koncert HANY A PETRA ULRYCHOVÝCH.

V mezinárodní sestavě letos do Lipnice nad Sázavou zavítá náš velký příznivec, pravidelní host festivalu, nám všem velice milý brněnský písničkář, textař a překladatel Jiří Vondrák. Spolu s ním vystoupí Antoni Muracki (PL) a Alexej Kudrjavcev (RU).

V lipnickém kostele zazní šansony Máši Kubátové a balady Aldy Makovce. Program festivalu skýtá také pohádky pro děti: Kouzelný hrnec Marka Vojtěcha a Školu čar a kouzel pražského divadelního uskupení BonneB art. Součástí festivalu bude rovněž promítání filmu Robina Kvapila Všechno bude fajn, kde v hlavní roli vystupuje právě naše město: Brno.

Nebude chybět ani výtvarné umění. Na lipnickém hradě bude vernisáží otevřena výstava soch Lenky Morávkové a obrazů Ivany Synkové. V průběhu celého festivalu budou moci diváci sledovat na skále v amfiteátru výtvarný happening Pavla Vagnera i art-brut tvorbu libereckého autistického malíře Vojtěcha Šůry. Festival bude protkán rovněž autorským čtením mladých začínajících autorů Marie Čmelíkové, Otakara Vejrosty a Šimona Dominika.

Festival bude zahájen Průvodem masek, maškar a obřích loutek, který bude procházet ulicemi Lipnice nad Sázavou, trasa se započne v amfiteátru pod hradem a bude pokračovat kolem Divadelního domku až ke středověkému hradu Lipnice nad Sázavou. Součástí festivalu je také půlnoční happening nazvaný Exhumanizační pochod za Jaroslava Haška.

Program bude probíhat v celé Lipnici: na hradě, v amfiteátru, v Boudě, v kostele, na skále, v kapličce, ulicích obce i na hřbitově.

Tak přijeďte! Těšíme se na Vás!

Festival se koná s finanční podporou Ministerstva kultury ČR.

Grafika: Kateřina Dubovcová